Cykloturistika

Na většinu turistických cílů v sekci pěší turistika se dostanete i na kolech nebo koloběžkách. Mimo to jsou pro cyklisty  vyznačeny tzv. Radegastovy okruhy - to je název sedmi cyklistických tratí různých obtížností a délek, které propojují nejatraktivnější místa Radegastových Beskyd. Středem sedmi tras je oblast Horeček mezi Frenštátem pod Radhoštěm a Trojanovicemi. Právě na Horečkách vznikají Beskydské Traily jejichž délká má být až 20 km.
Pokud nemáte kola sebou, můžete si je půjčit v blízké cykloprodejně. Právě tam Vám poskytnou i případný servis Vašich kol. Půjčoven elektrokol je v okolí spousta. Můžete využít právě tu, ze které se dostanete lépe k  Vašemu turistickému cíly. Stejně tak Vám může posloužit cyklobus, který Vás přiblíží  tam, kam potřebujete.Moje okruhy na koloběžce


Okruh kolem Tichavského potoka a jízdárny

17 Km

Trasa vede po zpevněných, po málo frekventovaných cestách, je nenáročná, protože prvních 10 km vede z mírné kopce kolem Tichavského potoka přes obec Kunčice p. O a Tichá (bod 4 až 5). Výhodou lehkých koloběžek je, že do prudšího kopce se koloběžka snadno tlačí a Vám se ukáží nádherné výhledy na Beskydy (bod 6). Trasa se klikatí kolem jízdárny (bod 7) až do Frenštátu. Po cyklostezce kolem potoku Lomná se do stanete zpátky k Marušce.

K památníku br. Strnadlů

8,6 Km

Památník připomíná dílo bratří Strnadlů a Jana Knebla, ale i život prostých vesnických lidí a vlnou vystěhovalectví ve druhé polovině 19. století do USA. Památník je otevřen pouze ve čtvrtek. Procházka začíná mezi ploty a dále vede přes potok Lomná kolem Kostelního lesa (bod 2 až 3) po málo frekventované cestě směrem k horám k památníku. Od něj můžete pokračovat na Ráztoku k lanovému centru Tarzánie a pak zpátky dolů k chalupě U Marušky.  

Na Marku

5,7 Km

Na Marku je kaplička a nádherný panoramatický výhled na Frenštát a okolní Beskydy. Projížďka je nenáročná a vede po nefrekventovaných asfaltkách. Začíná zkratkou mezi ploty a dále vede po cyklostezce kolem potoku Lomná (body 2 a 3). Dále pak přes most, křižovatku a sto metrů po hlavní cestě. Ještě před železničním přejezdem se odbočí doleva (bod 3 a 4), za pilou také doleva, do kopce na Marek a ke Kostelnímu lesu (bod 6). Poté  zamíříte k chalupě U Marušky nebo na pivko na Balitu


Kolem Lomné přes les na Bystré

7,6 km

Pěkná letní procházka. Cesta vede kolem potoků Lomná a Bystrý, takže stín a pohoda, kdy si děti nebo psi mohou zchladit v čisté vodě. Od domu se napojíte na červenou turistickou značku a jdete ve směru k horám. Značka vede kousek od centra Trojanovic s obchody a turistickým centrem. Kousek pod Ráztokou vyměníte červené značení za žluté, které vede lesem s mnoha mýtinami, které nabízí pěkné výhledy hlavně v podvečer na zapadající slunce. V červenci si nezapomeňte vzít hrníčky na borůvky.  Žlutá turistická stezka vede až k vyhlášené restauraci na Maraláku, Nicméně, aby se okruh uzavřel, odbočíte už U Šenku ze žluté značky a půjdete chodníčkem kolem potoku Bystrý až k Marušce.