Gastronomie


... kam pěšky na pivo nebo jídlo ...

Do kempu Liščí mlýn je to jen 6 minut cesty. Čepují tam pivo Bernard, nicméně tam nevaří. Můžete si tam dát něco nakládaného, prostě studená kuchyně.

Za nejstarší beskydskou hospodou se vydejte do Trojanovic. Není to daleko. pěšky tam budete za 12 minut. Je to jedna z nejdéle fungujících hospod pod Beskydami. Na Balitě čepují pivo už od roku 1627.

Restaurace Planiska nabízí výbornou a poctivou českou kuchyni s nabídkou jídel regionální valašské kuchyně. Jste tam pěšky do 12 minut.


... zkuste italskou pizzu od mistra ...

Zkuste pizzu od mistra! Jedinečná pizza o průměru 45 cm upečená v domácím prostředí z velmi tenkého těsta a těch nejlepších ingrediencí.  Pizzař je mistr, přestože mu vítěztví uteklo ve finále. Pro to nejlepší se ale musí dojít. Je to kousek od chalupy - 10 minut chůze. Pizza je většinou do 30 minut připravená. Na výběr je z 18 pizz. V úterý je zavřeno.


... další restaurace v okolí ...

Jedna z nejnavštěvovanějších restaurací v Beskydech díky přijatelné ceně a možnosti se nasnídat, naobědvat i povečeřet. Můžete si vybrat mezi posezením v klasické pivnici, jídelně nebo na letní terase. Každý den vaří nová jídla jako denní menu.

Oblíbeným výletním místem pod horami  je Restaurace Maralák. Je to místo, kde se kříží několik turistických tras a je oblíbená zejména cykloturisty. Určitě ochutnejte jejich jedinečné bramboráky. Pak už je to jen 3 kilometry dolů z kopce, z kterého je mimochodem nádherný výhled, a jste zpátky na chalupě.

Restaurace Rekovice je umístěna v historické budově z doby před založením obce Trojanovice. Nevšedně pojatá rekonstrukce nabízí hostům koncept otevřenosti s průhledem do kuchyně tak i pohled velkoformátovým oknem ven do přírody. Okolí láká na procházku ke skokanským můstkům nebo k ranči Horečky.


Pohankový mlýn - můžete si tam koupit mnoho dobrých pochutin z pohanky. Pokud by Vám chutnaly, můžete si je objednat i z domova.


Dovolená by měla být o pohodě a odpočinku. Pro všední dny, kdy nechcete vařit, ale chcete dobře jíst, můžete využít široké nabídky denních meníček v okolí.