Beskydy z Velkého Javorníku

zimní pobyt U Marušky
Každý den může být jedinečný a děti, ani rodiče se nudit nebudou.

Výborná poloha chalupy a dostupnost atraktivních míst v blízkém okolí dělá z chalupy U Marušky ideální místo pro zimní rodinný pobyt s dětmi, protože každý den může být jedinečný. Procházky, běžky, lyžování, bruslení, sáňkování, adrenalin, koupání, wellness a mnoho dalšího můžete začít každý den. Jen ti, co hledají ubytování přímo u lyžařského svahu, aby mohli každý den lyžovat, nebo hledají kopec přímo u chalupy, budou zklamáni.. Ale i Vás rádi přivítáme v jiném než zimním termínu.Pustevny, Radhošť, Radegast nebo stezka Valaška?

Chalupa U Marušky leží 450 m nad mořem, což znamená, že ne vždy máme sníh kolem chalupy. Téměř určitě si ho však užijete dost na horách. Nejbližším a nejvíce atraktivním místem jsou Pustevny, kde můžete sáňkovat, běžkovat (přes 50 km tras) nebo se jen tak projít. Sjezdové lyžování je v omezené míře také dostupné.

Z Pusteven se po hřebenu dostanete kolem sochy boha Radegasta na horu Radhošť, nebo opačným směrem na rozhlednu Valašku. Obě možnosti v případě pěkného počasí nabízí nádherné výhledy do krajiny.Pro menší děti bude určitě atraktivnější rozhledna Valaška. 

Na Pustevny se od nás dostanete pěšky, autem nebo autobusem na Ráztoku, kde začíná sedačková lanovka na Pustevny. Pokud preferujete pohodlnou cestu autem, můžete vyjet až přímo na Pustevny.


Nemusíte až na Pustevny, pokud chcete sáňkovat. Je více než pravděpodobné, že tento kopec bude jen Váš. 


Rozhledna na Velkém Javorníku, Horečky, skokanské můstky nebo bruslení?

Dalším dostupným místem pro nenáročnou vycházku je hora Velký Javorník. Procházka nabízí velice hezké výhledy a také výstup na rozhlednu přímo na vrcholu. Cestu zpátky lze sjet na sáňkách nebo na bobech.

Horečky pod Velkým Javorníkem jsou pak místem relaxace, nenáročné procházky, výhledem na město Frenštát ze skokanského můstku, případně posezením v restauraci Rekovice. Okolí vybízí k procházkám třeba k dříve vyhlášenému hotelu Vlčina, nebo po lesní cestě na Horečky ranč nakrmit zvířata. 

Pod skokanskými můstky je i zimní sportoviště s upravenou plochou na bruslení.


Bobová dráha Boboffka, běžky na golfovém hřišti, nebo lyžařská škola na Opálené?

Další den můžete vyzkoušet bobovou dráhu Boboffka

Kousek od bobové dráhy je golfové hřiště, které v zimě nabízí 15 km profesionálně upravených běžeckých tras a pokud přírodní podmínky dovolí, tak i zamrzlé jezero na bruslení. Lyže, boty a hůlky jsou k zapůjčení. 

Na protějším kopci je pak Ski areál Opálená s půjčovnou a lyžařskou školičkou, který je nejdostupnější místo pro sjezdové lyžování.


Co tak strávit celý den na svahu v jednom z nejlepší ski areálů v Beskydech?

Pokud byste chtěli strávit celý den na svahu, pak se vyplatí navštívit jeden z nejlepších ski areálů v Beskydech na Bílé nebo ski areál Rališka na Horní Bečvě.


Koupání, sauna nebo masáž?

Wellness Lara, krytý bazén ve Frenštátě nebo Aquapark na Olešné Vás může potěšit ve dnech, kdy už Vás hory lákat nebudou.

Sauna U Marušky

Ve zahradním domku se skrývá moderní infrasauna s prvotřídními zářiči. Tento prostor nabízí nejen wellness zážitek, ale i pohodlí díky přítomné sprše a samostatnému WC. Domeček slouží jako ideální místo pro relaxaci, a to i během chladnějších večerů, kdy si zde můžete v klidu posedět a načerpat novou energii.Auta, technika a podzemí?

Za návštěvu určitě také stojí i muzeum Tatry v Kopřivnici, hornické muzeum Landek nebo Velká a Malá technika v Ostravě, kde s dětmi můžete strávit celý den.